Jaką wybrać koparkę do małej firmy budowlanej?

Prowadzenie firmy budowlanej wiąże się z koniecznością zakupu odpowiednich narzędzi lub maszyn. W przypadku przedsiębiorstw wykonujących roboty ziemne jednym z najważniejszych urządzeń jest koparka. Bez niej trudno wykonać prace przed położeniem kostki brukowej lub wylaniem asfaltu, a także położyć nowe rury lub przygotować teren pod szambo przy domu jednorodzinnym. Koparka błyskawicznie tworzy duże wykopy o odpowiedniej szerokości, długości i głębokości. Sprawdza się lepiej niż kopanie ręczne, trwające przez wiele godzin, a niekiedy i dni. Jeśli szukasz koparki do swojej firmy budowlanej, sprawdź, na jakie modele warto postawić.

1. Koparki marki Komatsu

2. Rodzaje koparek Komatsu i ich zastosowanie

W firmach budowlanych coraz rzadziej wykonuje się prace ziemne wyłącznie za pomocą szpadla i łopaty. Ręczne kopanie rowów, dołów pod fundamenty lub szambo jest czasochłonne i nieefektywne. Koparka wykonuje tę samą pracę nawet kilkanaście razy szybciej i jest przy tym dokładniejsza. Choć nie zawsze jest w stanie zastąpić człowieka, w dużej mierze ułatwia mu pracę i sprzyja szybszemu wykonywaniu robót ziemnych. Maszyna sprawdza się pod tym względem zarówno w dużych, jak i małych przedsiębiorstwach. Dowiedz się więcej o wybieraniu koparek do firmy.

Koparki marki Komatsu

Wśród przedsiębiorców z branży budowlanej marka Komatu jest jedną z lepiej rozpoznawalnych. Budowlańcy cenią je za trwałość i możliwość wykonywania różnych prac ziemnych. Japoński producent należy do liderów w branży produkcji maszyn budowlanych. Jego ofertę cechuje szeroki wybór koparek mini oraz do większych prac. Każdy kupujący może wybrać dla siebie maszynę o odpowiedniej mocy, wielkości łyżki, szybkości pracy itp. Dopasowanie jej parametrów do własnych potrzeb jest dzięki temu łatwiejsze i nie wymaga wybierania pomiędzy komfortem prac a modelem koparki. Oferta marki Komatu sprawdza się zarówno w firmach, które wykonują szambo i instalacje wodne, jak i w tych, które układają drogi oraz instalacje przechodzące pod nimi. Sprawdź tutaj, jakie koparki Komatsu możesz kupić do swojej firmy.

Rodzaje koparek Komatsu i ich zastosowanie

Komatsu oferuje szeroki zakres koparek do różnych prac. Kupujący może wybierać je na podstawie konkretnych modeli lub kierując się wielkością maszyny. Komatsu mini to koparki, które sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych. Można wykonywać za ich pomocą wąskie i dość płytkie wykopy. Średnie koparki Komatsu są z kolei przeznaczone do wykonywania głębszych wykopów. Można używać ich w celu zrobienia wykopu pod grubą rurę kanalizacyjną lub wodną na terenie miasta.

Duże koparki wykorzystuje się w firmach budowlanych do prac ziemnych polegających głównie na odprowadzaniu wody. Można wykonać za ich pomocą głębokie kanały lub rowy melioracyjne. Zastosowanie koparek wielofunkcyjnych jest z kolei uniwersalne. Dzięki nim firma może poszerzyć swoje portfolio o zróżnicowane prace ziemne i roboty budowlane. Wielofunkcyjna koparka pozwala brać udział w korzystnych przetargach, by podnieść poziom zysków przedsiębiorstwa i zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku.

Wśród koparek marki Komatsu można znaleźć modele, które kopią rowy na głębokość 8 metrów i mają długość ramienia 13 metrów. Dzięki temu dobrze radzą sobie z pracami w trudnym terenie. Moc sprzętów sięga prawie 300 KM, dlatego sprawnie poruszają się w wymagającym terenie o dużych nierównościach. Dodatkowo część przedsiębiorców może wybrać dla siebie koparki przygotowane do prowadzenia prac górniczych. Modele z tej grupy mają ponad 500 KM mocy, a ich masa robocza przekracza 5 ton. Maszyny mogą kopać na głębokość 12 metrów, a długość ich ramienia wynosi niemal 19 m.

Podziel się tym wpisem!

Zostaw komentarz