Kiedy warto okleić auto folią PPF i dlaczego opłaca się to robić?

Nie da się ukryć, że lakiery używane w nowoczesnych samochodach nie posiadają już takiej trwałości, jak miało to miejsce kiedyś. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na ochronę warstwy zewnętrznej auta jest położenie folii ochronnej. Takie laminowanie lakieru sprawia, że auto dłużej będzie świetnie wyglądało, a drobne zarysowania nie wpłyną na estetykę i wartość pojazdu. Z drugiej strony korzystanie szczególnie z bezbarwnej, samoregenerującej się folii sprawia, że staje się ona praktycznie niewidoczna dla oka ludzkiego.

Dlaczego warto zdecydować się na oklejanie folią PPF?

Proces laminowania samochodu w https://blingautodetailing.pl/uslugi/oklejanie-folia-ochronna-ppf/ pozwala nie tylko zachować świeżość powierzchni lakieru, ale również utrzymuje nowy wygląd na dłużej. Zadaniem folii jest także zwiększenie odporności karoserii na różne uszkodzenia mechaniczne. Tym samym można minimalizować ryzyko powstawania rys i zadrapań. W prostym rozrachunku taka inwestycja przekłada się na koszty utrzymania pojazdu, ponieważ nie trzeba martwić się o wydatki związane z usuwaniem rys. Poza tym zabezpieczenie folią ochronną PPF może podnieść wartość samochodu w przypadku ewentualnej sprzedaży.

Jakie właściwości ma folia ochronna PPF?

Popularność tego typu rozwiązania sprawia jednak, ze wiele osób decyduje się samodzielnie położyć folię ochronną na samochód. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak powierzenie tego typu zadania specjalistom. Przede wszystkim korzystają oni z materiałów najwyższej jakości pochodzących od renomowanych producentów. Poza tym dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz umiejętnościom pracownicy mają możliwość odpowiedniego nałożenia folii, by nie powstawały bąble powietrza. To nie tylko nie wygląda estetycznie, ale również obniża skuteczność ochronną folii. Dlatego właśnie, zamiast podejmować samodzielne próby, warto korzystać z wyspecjalizowanych usług.

Efekty uzyskiwane folią ochronną

Folie ochronne to trwałe, przezroczyste poliuretany. Chronią one lakier przed odpryskami od kamyczków, śladami po owadach, otarciami, działaniem czynników atmosferycznych oraz innymi drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Po demontażu folii lakier jest nienaruszony.

Wytrzymała folia ochronna na różnych elementach karoserii

Proces aplikacji folii odbywa się na dokładnie przygotowanej powierzchni lakierowanej. W ten sposób można zabezpieczyć różne elementy nadwozia, ale klienci najczęściej decydują się na ochronę najbardziej narażonych na uszkodzenia miejsc – to zderzak przedni, reflektory przednie, ranty drzwi, maska, lusterka, słupki czy błotniki przednie. Poza tym w warsztacie laminuje się też półkę bagażnika, progi czy wnęki klamek, a każda usługa jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta.

Podziel się tym wpisem!

Zostaw komentarz