Jak przygotować się do jazdy off-road?

Jazda offroadowa to dla wielu osób uzależniająca forma rozrywki, która pozwala na całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego, wejście w inną rzeczywistość, a przez to bardziej efektywny odpoczynek. Off-road to jednak przede wszystkim mocna dawka adrenaliny, niesamowitych doświadczeń i wrażeń, które trudno porównać z czymś innym.

Jak przygotować auto na off-road?

Każdy trochę bardziej doświadczony miłośnik off-roadu powie Ci to samo — nieważne, jak dobre masz auto, na jazdę po bezdrożach trzeba się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj nie tylko o nastawienie mentalne, odpowiedni ekwipunek dla zespołu, czy kilka dodatkowych sprzętów. Off-road wymaga właściwego spojrzenia na sam samochód, na to, co warto w nim udoskonalić, a także wyposażenia się w odpowiedniego rodzaju akcesoria: https://offroad-express.com/pl/

Przede wszystkim jeśli chcesz jeździć po bezdrożach, ścigać się w trudnych, a czasami nawet ekstremalnych warunkach, twój pojazd musi być do tego odpowiednio przygotowany. O czym warto pomyśleć?

  • O sprawdzeniu kół, ewentualnej wymianie felg i opon na te przeznaczone do off-roadu.
  • O podwyższeniu pojazdu, np. przez zainstalowanie zestawu zawieszenia tzw. liftu.
  • O zabezpieczeniu kluczowych elementów samchodu — poprzez montaż dodatkowych osłon (miski olejowej, podwozia), zderzaków, progów bocznych.
  • O zabezpieczeniu elektryki przez wodoszczelne złącza elektryczne, snorkel, odpowietrzniki, a także dodatkowe oświetlenie (szczególnie przy jeździe przy ograniczonej widoczności).

Nie bez znaczenia będzie dodatkowe wyposażenie w postaci wciągarki, linki holowniczej oraz innych akcesoriów. Koniecznie pomyśl o instalacji zderzaków i relingów dachowych, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie i wielokrotnie sprawdzające się w trakcie off-roadowej jazdy. Jeśli chcesz poczuć prawdziwy klimat off-roadu na 100% i zamiast noclegu w hotelach i posiłków w restauracjach, planujesz kempingowanie, koniecznie wyposaż się w odpowiednie akcesoria z tej kategorii. Dzisiaj kupisz nie tylko lodówki turystyczne i inne mniejsze akcesoria, lecz także dopasowane do samochodów namioty, które świetnie sprawdzają się jako miejsca noclegowe na dachu auta, ale część z nich może posłużyć także jako dodatkowa ochrona przed słońcem czy deszczem podczas śniadania.

Offroad Express — kupuj od specjalistów terenowych rozwiązań

Z pewnością warto wybrać rozwiązania od profesjonalistów, posiadających w ofercie sprawdzone produkty, a także służących pomocą w doborze odpowiednich akcesoriów. Offroad Express składa się z samych pasjonatów, którzy z łatwością pomogą Ci osiągnąć planowane efekty modyfikacji.

Podziel się tym wpisem!

Zostaw komentarz