Czy potrzebujesz systemu monitorowania pojazdów w samochodzie prywatnym?

Myśląc o systemie monitorowania pojazdów, pierwsze co przychodzi większości z nas do głowy to zarządzanie flotą. Ale czy słusznie? Dzięki monitoringowi auta nawet kierowca samochodu prywatnego może zyskać wiele różnorakich korzyści. Na pewno zadajesz sobie teraz pytanie – czy w takim razie system monitorowania pojazdu to coś, czego potrzebuję? Sprawdź poniższy artykuł, aby znaleźć odpowiedź!

Czego się dowiem z systemem monitorowania pojazdów w samochodzie prywatnym?

Na początku trzeba pogodzić się z faktem, że nie w każdym aucie zakres danych zbieranych przez system monitorowania pojazdów będzie taki sam. Zasada jest dosyć prosta – im nowsze i bardziej wypełnione elektroniką auto, tym więcej danych będzie można z niego pobrać. Na szczęście podstawowe dane takie jak lokalizacja czy moment rozpoczęcia i zakończenia pracy auta są dostępne dla każdego samochodu, niezależnie od marki, modelu i rocznika.

Jakie więc dane w najlepszym wypadku można zyskać z systemem monitorowania pojazdów? Są to:

 • Bieżąca lokalizacja i historia tras
 • Spalanie oraz zakup paliwa
 • Poziom paliwa w pojeździe
 • Otwarte drzwi i okna
 • Włączone światła
 • Średnia prędkość
 • Temperatura w pojeździe
 • Obroty silnika
 • Informacje na temat ecodriving (ekonomicznej i ekologicznej jazdy)
 • Postoje oraz zbyt długa podróż
 • Próba zagłuszenia sygnału GPS (najczęściej w przypadku kradzieży)
 • Próba odholowania
 • Ruch pojazdu bez zgody właściciela

Jak widać jest ich całkiem sporo, jednak bez obaw! Te różne informacje są dostępne za pomocą różnorakich, przejrzystych raportów, dzięki którym w łatwy i przyjemny sposób możesz przeanalizować swoją jazdę oraz wprowadzić zmiany. Już po pierwszym miesiącu z systemem monitoringu pojazdów przekonasz się, jak wiele można zaoszczędzić na jeździe samochodem.

Czy system monitorowania pojazdów jest drogi?

Pytanie o cenę systemu monitorowania pojazdów pojawia się dość często, dlatego z przyjemnością zdementujemy plotkę, jakoby był drogi. Usługi GPS potrafią zaczynać się od kilkunastu złotych miesięcznie – dużo taniej niż przykładowo abonament telefonu. Oczywiście dobierając poszczególne usługi dodatkowe, koszt wzrasta, jednak przy podstawowych planach nadajników GPS, można na spokojnie prowadzić kompleksowy monitoring. Z pewnością zaoszczędzone na jeździe pieniądze przekroczą sumę abonamentu.

Co mogę zyskać z systemem monitorowania pojazdów w samochodzie prywatnym?

Przejdźmy więc do clue tego artykułu – co można zyskać z systemem monitorowania pojazdów w samochodzie prywatnym? Pierwszym z punktów jest oczywiście kontrola. Za pomocą zintegrowanej aplikacji mobilnej masz swoje auto cały czas na oku – nie ważne czy akurat stoi w garażu, czy pożyczasz go członkowi rodziny lub przyjacielowi. W razie niepokojących zdarzeń możesz ustawić alerty, które Cię o nich powiadomią.

Drugą z korzyścią jest oszczędność – dzięki szerokiemu zakresowi zbieranych danych możesz wyciągać wnioski i dostosować swoją jazdę tak, aby była jak najbardziej ekonomiczna, a przy tym ekologiczna. Ten plus powinien przypaść do gustu każdemu – w końcu kto nie lubi mieć kilku stówek w kieszeni więcej.

Jeśli ciekawi Cię więcej korzyści płynących z systemu monitorowania pojazdu, koniecznie sprawdź stronę ikol.pl gdzie kompleksowo wyjaśniono każdą z nich, a także przedstawiono ofertę na nadajniki GPS.

Podziel się tym wpisem!

Zostaw komentarz