utwardzanie lakieru

Utwardzacz lakieru – Dlaczego jest tak istotny?

Niezależnie od tego od tego czy lakierowaniu poddajemy samochodów osobowych, ciężarowy, autobus, czy inne przedmioty metalowe i plastikowe, nie obejdzie się bez utwardzaczy. Dlaczego utwardzacz lakieru jest niezbędnym składnikiem mieszanki lakierniczej? Czy da się wytworzyć prawidłową powłokę lakieru bez utwardzacza? Sprawdźmy!

 

Dlaczego utwardzacz jest tak istotny?

 

Utwardzacze, dodawane w odpowiedniej proporcji do mieszanki lakierniczej, pozwalają nam na kontrolowanie jej twardnienia. Bez obecności utwardzacza w mieszance czeka nas problem z docieraniem lakieru, długością schnięcia oraz wypaczeniami powłoki. Dodatkowo istotne jest zachowanie spójności stosowanych produktów z zaleceniami producenta. Bez odpowiedniej wiedzy nie mieszamy produktów takich jak utwardzacz i baza od różnych producentów.

NewCar Utwardzacz UNI 2:1 5L

 

Charakterystyka produktu – Utwardzacze

 

Za przykład posłużą nam dziś utwardzacze linii New Car od Kubalakiery. Polecamy stosowanie ich w połączeniu z lakierem akrylowym  NewCar dla uzyskania idealnego efektu i wysokiej jakości powłoki.

Standardowy utwardzacz do lakierów nadaje się zarówno do mieszanek akrylowych jak i bezbarwnych. Typowa proporcja mieszanki bazowej to 2:1, gdzie dwie części stanowi Lakier a jedną utwardzacz. Nie ma znaczenia, czy lakierujemy małe, czy duże powierzchnie.

Uwaga! Zasada proporcji może się różnić w przypadku produktów innych marek. Zawsze czytaj zalecenia producenta przed mieszaniem lakieru z utwardzaczem!

O tym jak przygotować dobrą mieszankę lakierniczą i jakich narzędzi potrzebujemy przeczytacie w naszym poprzednim wpisie. Koniecznie sprawdźcie!

Wysokiej jakości powłokę otrzymujemy już po nałożeniu dwóch warstw. Dzięki utwardzaczom NewCar zyskujemy nie tylko kontrolowane parametry schnięcia ale i wysoki współczynnik odporności na warunki atmosferyczne.

Skoro mówimy już od schnięciu to warto wspomnieć, że utwardzacze NewCar osiągają pyłosuchość już po 40 minutach w temperaturze 20 stopni Celsjusza.

Uwaga! Utwardzacz, przed połączeniem z lakierem, to produkt niezwykle wrażliwy na wilgoć. Prace w pomieszczeniu o wilgotności powyżej 80% nie są dobrym pomysłem. Dodatkowo jest to materiał łatwopalny i dostosowany do przechowywania w temperaturze od 5 do 20 stopni Celsjusza.

Jeżeli więc szukasz wysokiej jakości utwardzaczy lakieru, bez problemu zaopatrzysz się w nie w jednym z punktów firmy Kuba Lakiery. Oferujemy szeroki asortyment środków do lakierowania przemysłowego i samochodowego zarówno w hurcie jak i w detalu. Skontaktuj się z nami.

 

Podziel się tym wpisem!