szpachla uniwersalna

Szpachle i wypełniacze w lakiernictwie

Kity szpachlowe, szpachlówki natryskowe i wypełniacze to jedne z wielu produktów używanych do wypełniania i wygładzania nierówności zarówno na powłokach metalowych jak i plastikowych. Jaki typ wypełniacza, bądź szpachli lakierniczej wybrać do osiągnięcia idealnego efektu końcowego? Sprawdźmy.

Właściwości mas szpachlowych i wypełniaczy

Każda z wymienionych grup produktów lakierniczych ma zróżnicowane właściwości. Warto zapoznać się z informacją producenta tak aby dobrać odpowiednią szpachlę bądź wypełniacz do elementu na jakim pracujemy. Wybierając produkty do wygładzania i wypełniania nierówności musimy uwzględnić:

  1. 1. Rodzaj podłoża
  2. 2. Rodzaj materiału lakierniczego tworzącą konkretną warstwę powłoki
  3. 3. Wytrzymałość elementów na czynniki mechaniczne takie jak naprężenia, czy wibracje
  4. 4. Sposób suszenia powłoki
  5. 5. Dostosowanie do rodzaju pracy( szpachlowanie zgrubne lub wykończeniowe)

Zgodność produktu z rodzajem podłoża możemy sprawdzić w sekcji zakres zastosowań na opakowaniu szpachli lakierniczej. Tutaj rozgraniczamy produkty odporne na czynniki alkaliczne, kwasy, sole czy wodę.

Należy pamiętać, że przy odtwarzaniu brakujących fragmentów części nadwozia, może wystąpić efekt spływania mas szpachlowych. Aby tego uniknąć, ważne jest aby nakładać kolejne warstwy na uprzednio wysuszoną warstwę.

Wyróżniamy wiele możliwości zastosowania wypełniaczy oraz wypełniaczy podkładowych.

schemat wypełniaczy
schemat pochodzi z e-autonaprawa.pl

Gotowi do lakierowania?

Po odpowiednim przygotowaniu i wypełnieniu ubytku odpowiednią masą szpachlową i wypełniaczem kolej na profesjonalne lakierowanie. Przygotowanie do lakierowania jest równie ważne co sam proces lakierniczy i nie należy go bagatelizować.

NewCar Szpachla uniwersalna PLUS 0,25kg.

Jeżeli szukasz zarówno profesjonalnych szpachli i wypełniaczy, jak i doskonałej jakości lakierów samochodowych, to trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Sprawdź naszą ofertę produktów NewCar. Oferujemy kompleksowy asortyment hurtowy i zaopatrujemy najlepsze warsztaty w kraju.

Podziel się tym wpisem!