Beton-Rix Strong usuwa beton i kamień 5L koncentrat

Środek do rozpuszczania betonu: łatwy sposób na czyszczenie narzędzi murarskich

Użycie środka do rozpuszczania betonu, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usuwanie zaschniętej zaprawy z narzędzi budowlanych, murarskich i pojazdów. Popularne środki tego typu zawierają zazwyczaj jakiś rodzaj kwasu połączony ze środkiem spieniającym. Dzięki temu jesteśmy w stanie usunąć zaprawę z takich powierzchni jak: szkło, metal, tworzywa sztuczne, lakier samochodowy, drewno. Wszystko to bez uszkodzenia powierzchni. Czy to najlepszy sposób na usuwanie betonu z narzędzi murarskich, aut lub innych powierzchni? Sprawdź!

 

Kiedy stosować środek do usuwania betonu?

 

Chociaż zapobieganie gromadzeniu się betonu na narzędziach podczas pracy lub bezpośrednio po niej jest najlepszą obroną przed zaschniętą skorupą z cementu, to nie zawsze jest na to czas lub chęć.

Zacznij od zadania głównego pytania. Jaki masz problem?

 • Czy jesteś w środku projektu altany z rozmazami betonu i zaprawy na elementach drewnianych? Twoje narzędzia są pokryte cementem? Na oponach swojej taczki i jej metalowych ścianach nagromadził się zaschnięty beton?
 • Czy podczas prac budowlanych na kafelkach i innych elementach ceramicznych zgromadziła się warstwa zaschniętego betonu?
 • Czy po bokach ściany betoniarki zgromadziła się warstwa zaschniętego betonu?
 • Czy Twoja jakaś partia zaprawy została wylana w niewłaściwe miejsce i musi zostać usunięta?
 • Czy beton nakładany automatem rozbryzgał się na okna?

Wszystkie te przypadki wymagają pozornie innej metody usuwania betonu. Często osad nagromadzony na ścianach betoniarki, narzędziach czy twardych elementach z drewna zwyczajnie obstukujemy i usuwamy mechanicznie.

W przypadku szkła i ceramiki (płytek) takie działanie może doprowadzić do zarysowań lub ich zbicia.

Jedynym rozwiązaniem gwarantującym usunięcie zaprawy i zabezpieczenie powierzchni na której osiadł beton jest rozpuszczenie go środkiem do usuwania betonu. Dzięki temu proces nie wymaga dużo czasu, wysiłku i nie ryzykujemy uszkodzeniem materiału.

 

Gdzie środek do usuwania betonu działa najlepiej?

 

Na narzędziach, sprzęcie budowlanym, pojazdach i powierzchniach innych niż betonowe, które przypadkowo zostaną zabrudzone rozpryskami betonu i rozmazami zaprawy. Oto kilka przykładów:

 

Gdziekolwiek beton lub zaprawa mogą stwardnieć

Kategoria Przykłady
Narzędzia do czyszczenia Wiadra, Miotły, Pędzle, Węże, Dysze
Narzędzia murarskie Kielnie, Pace, Łomy, Łaty, Poziomice
Narzędzia budowlane Młoty, Gwoździe, Piły, Kliny
Narzędzia do kopania Łopaty, Szpadle, Kilofy
Materiały metalowe Aluminiowe, Stal węglowa, Stal nierdzewna
Narzędzia do mieszania Taczki, Betoniarki
Inne powierzchnie Szkło, Plastik, Guma, Drewno

 

Oczywiście, należy pamiętać, że skład środku do usuwania betonu może różnić się między różnymi producentami i produktami. Aby sprawdzić, czy dany środek może być stosowany na szkle, metalu, plastiku, czy ceramice.

 

Jak działa środek do usuwania betonu?

 

Zasada działania środków tego typu jest prosta. W celu rozpuszczenia zaschniętego betonu, niszczą one jego zdolność wiązania. W tym celu w skład popularnych środków wchodzą kwasy (najczęściej kwas solny) w różnych stężeniach w połączeniu ze środkiem spieniającym ułatwiającym zmycie resztek rozpuszczonej zaprawy.

Istnieją również mniej agresywne, biodegradowalne produkty do usuwania cementu pozbawione kwasu solnego. W ich skład wchodzą łagodne kwasy pochodzenia roślinnego. Są one słabsze i nie nadają się zazwyczaj do użytku przemysłowego.

Aby usunąć beton z maszyn przemysłowych odpornych na kwas stosuj silne środki na bazie kwasu solnego -> https://kubalakiery.pl/produkt/newcar-beton-rix-strong-5l/

Niezależnie od wybranego produktu pamiętaj, że nie należy go stosować bezpośrednio na spoiny betonowe lub zaprawowe między cegłą pustakiem.

 

Jak stosować środki do usuwania betonu – z podziałem na rodzaje?

 

W zależności od rodzaju środku, jego stosowanie różni się w zasadzie jedynie stopniem ostrożności. Jeżeli kupiłeś silny koncentrat do usuwania betonu, to musisz na początku sprawdzić proporcję rozcieńczania na etykiecie. Producent poda ile i jakiego rozcieńczalnika użyć. Pamiętaj, że silne środki na bazie kwasu solnego wymagają dodatkowej uwagi i środków ochronnych. Z kwasem nie ma żartów.

Rozważ te środki ostrożności stosując silnie żrące środki do usuwania betonu:

 • Przeczytaj etykietę produktu i kartę charakterystyki produktu.
 • Zapoznaj się ze wskazówkami pierwszej pomocy w przypadku kontaktu środka ze skórą.
 • Noś osobiste wyposażenie ochronne.
 • Nie czyść powierzchni wstępnie, co oznacza, że NIE płucz najpierw wodą.
 • Przetestuj przed pierwszą aplikacją. Spryskaj niepozorny obszar, aby zobaczyć, co się stanie. Tak dla pewności.
 • Pozbądź się odpadów po rozkładzie betonu w bezpieczny sposób

Po rozcieńczeniu wystarczy spryskać powierzchnię środkiem i pozwolić czynnikowi spieniającemu rozluźnić stwardniałą skorupę. Po czasie wskazanym przez producenta należy zmyć pozostałości betonu i gotowe.

W przypadku lekkich środków na bazie kwasów roślinnych nie musisz przejmować się silnymi właściwościami żrącymi i rozcieńczać mieszanki. Wystarczy spryskać powierzchnię i odczekać kilka minut wedle wskazania producenta. Środki tego typu są dosyć wygodne ponieważ:

 • Ulegają biodegradacji
 • Są Stabilne (nie ma nadmiernego pienienia i innych reakcji chemicznych)
 • Nie wydzielają oparów
 • Nie jest niebezpieczny (żrący)
 • Są bezwonne
 • Nie emituje szkodliwych oparów
 • Nie korodujący*

 

Jaką markę powinienem kupić?

 

Jeżeli szukasz preparatu do czyszczenia ciężko zabrudzonych betonem maszyn budowlanych, cystern, szalunków, betoniarek, rusztowań, to świetnym wyborem będzie silny koncentrat do usuwania betonu i kamienia marki NewCar.

Jest to środek na bazie kwasu idealny do rozwiązań przemysłowych. Dzięki formie koncentratu, może być przechowywany w małych ilościach aby później rozcieńczyć go do wymaganej siły i zastosować wedle potrzeb.

Wystarczy rozcieńczyć go z wodą w proporcji od 200 do 50 ml na 1 litr wody i następnie nanieść za pomocą spryskiwacza i odczekać kilka minut. Po rozpuszczeniu betonu obficie spłukać wodą  pod wysokim ciśnieniem.

Dzięki temu uzyskamy efekt usunięcia wszelkich zabrudzeń betonowych lub wapiennych.

Szukasz środka do usuwania betonu? Sprawdź https://kubalakiery.pl/produkt/newcar-beton-rix-strong-5l/

Podziel się tym wpisem!