mieszalnia lakierow

Mieszalnia Lakieru – Doskonały pomysł na biznes

Nowe technologie, konkurencja z roku na rok coraz większa, a rynek lakierów samochodowych rośnie w niesamowitym tempie. Wychodząc naprzeciw potrzeb rynku, dostawcy lakierów oferują  swoim klientom komputerowy system mieszania i doboru koloru tzw. mieszalnia lakieru.

Czy myślałeś kiedyś o własnym, profesjonalnym i przede wszystkim dochodowym punkcie lakierniczym wyposażonym w mieszalnię lakierów? Sprawdź jakie szanse i wyzwania wiążą się z własną mieszalnią lakierów!

 

Dlaczego warto otworzyć własną mieszalnię lakierów?

 

Na samym wstępnie musimy zasygnalizować, ze osoba chcąca otworzyć mieszalnię lakierów powinna posiadać przynajmniej podstawową wiedze na temat kolorymetrii. Mieszanie lakierów to w dużej mierze biznes opierający się na modyfikowaniu mieszanek „fabrycznych”, tak aby odpowiadały gustom klientów. Bez wiedzy na temat jak powstają lakiery samochodowe dalej nie pojedziemy.

Większość lokalnych warsztatów blacharsko-lakierniczych nie posiada w swojej ofercie mieszania lakierów zgodnie z potrzebami klientów. Korzystają one głównie z gotowych, fabrycznie tworzonych zestawów lakierów. Otworzenie punktu z mieszalnią lakierów to często zapełnienie lokalnej niszy klientów o nieco wyższych wymaganiach niż kolory fabryczne. Warto przeprowadzić rekonesans i zbadać zarówno konkurencję jak i ilość klientów zainteresowanych customowymi mieszankami lakierniczymi.

Budowa własnej marki. To kolejny atrakcyjny plus wzbogacenia swojej oferty o mieszalnię lakieru. Tego typu usługa podnosi prestiż zakładu i ściąga klientów z o znacząco większym budżecie na prace lakiernicze.

 

Przygotowanie to podstawa

 

Podwykonawstwo oraz przepisy prawa wymuszają na warsztatach lakierniczych zachowanie pewnych standardów. Przestrzeganie przepisów ochrony środowiska, wyposażenie, obsługa klienta i skutecznaj, szybkiej, profesjonalnej naprawy bez poprawek i dodatkowych kosztów. Tego oczekuje od Ciebie klient i władze. Mieszalnia lakierów to szansa na poważny rozwój warsztatu ale i poważne wyzwanie dla wielu rodzimych przedsiębiorców.

Wspominaliśmy już o podstawowym wymaganiu profesjonalnej mieszalni lakierów jakim jest znajomość kolorymetrii. Zatrudnienie kolorysty lub przejście odpowiedniego szkolenia zapewni nam to co odróżnia zwycięzcę w wyścigu po sukces – jakość. Dobrze dobrany kolor to najlepsza reklama jaką może poszczycić się lakiernik dobarwiający lakier lub mieszający kolory. Inwestuj w wiedzę i umiejętności a nie zabraknie ci dochodowych zleceń.

Jaki sprzęt wybrać? Aparatura do mieszania lakieru powinna być dostosowana do potrzeb klienta i możliwości zakładu. Na rynku istnieje wiele rodzajów mikserów. Najpopularniejsze są zdecydowanie mieszalniki żyroskopowe.

Osobom zainteresowanym nowinkami polecamy również instalację modeli mieszalników wibracyjnych.

W jaki sprzęt zainwestować? No cóż… Do tego przejdziemy za chwilę.

 

Wybierz solidnego partnera

 

Wprowadzanie wciąż innowacyjne rozwiązania stawią przed nami dużo większe wymagania w kwestii jakości usług mieszalni lakierów. Sytuacja na rynku zmusza wszystkich fachowców do ekonomicznej kalkulacji czasu i pieniędzy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów. Czy stać cię na uczenie się od zera? Nie trać czasu i pieniędzy, znajdź solidnego partnera biznesowego.

Kuba Lakiery to największy dystrybutor lakierów samochodowych w Polsce wschodniej. Dostarczamy nie tylko produkty najwyższej jakości renomowanej marki NEW CAR. Zapewniamy profesjonalne wsparcie i rozwój warsztatów lakierniczych chcących przejść transformację w samodzielne mieszalnie lakierów.

Doradzamy, szkolimy i wyposażamy kompleksowo każdego poważnego lakiernika chcącego inwestować w swój rozwój.  Jesteś zainteresowany współpracą? Chcesz drastycznie zwiększyć swoje dochody i stać się lokalnym liderem branży lakierniczej? Skontaktuj się z nami a pomożemy ci w doborze sprzętu, produktów i personelu niezbędnego do otworzenia własnej mieszalni lakierów samochodowych.

 

Podziel się tym wpisem!