manicure hybrydowy czy tytanowy

Manicure hybrydowy czy tytanowy?


Piękne i zadbane dłonie są dziś domeną każdej kobiety. Odpowiedni kolor lakieru, a także ozdoby umieszczane na paznokciach stanowią nieodzowny element eleganckiego i codziennego stroju. Oferty gabinetów kosmetycznych są bardzo szerokie. Stylistki proponują wykonanie różnych zabiegów, które charakteryzuje trwałość i oryginalność. Z tradycyjnego manicure, jak znany był jeszcze do niedawna, dziś stworzono prawdziwą sztukę. Metody nakładania lakieru, nadawania im pożądanego kształtu są bardzo zróżnicowane. Część z pań nadal w zaciszu domowym wykonuje te zabiegi samodzielnie, inne z kolei decydują się na profesjonalne usługi kosmetyczne. Hybryda, akryl lub tytan to jedynie część oferty, jaką posiadają profesjonalne salony. Którą najlepiej wybrać?

 

Manicure hybrydowy

 

Manicure hybrydowy jest jednym z popularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Niezbędny jest lakier podkładowy, lakier hybrydowy, lakier nawierzchniowy oraz lampa UV i cleaner. Oczyszczona płytka paznokciowa malowana jest w pierwszej kolejności podkładem, później lakierem zasadniczym o wybranym kolorze, a następnie utrwalana tzw. topem.

Każdemu etapowi wykonywania hybrydy towarzyszy lampa UV, dzięki której lakiery zyskują odpowiednią twardość i odporność. Ta metoda ma swoich zwolenników i przeciwników. Koszt wykonania manicure hybrydowego to około 100 złotych. Warto pamiętać, iż częste stosowanie hybrydy wysusza płytkę paznokci, a używane promieniowanie UV nie wpływa pozytywnie na nasz organizm.

 

Manicure tytanowy

 

Kolejnym sposobem na zadbanie o paznokcie jest manicure tytanowy. Nie wymaga on stosowania lampy UV, a aplikacja lakierów jest szybka. Paznokcie, po ich oczyszczeniu, pokrywane są preparatami witaminizującymi. Później umieszcza się je w specjalnym pudrze oraz nakłada preparat wysuszający, który utwardza lakier. Manicure tytanowy wzmacnia płytkę paznokciową, ponieważ przy jego wykonywaniu aplikuje się witaminy z grupy A, E, D i B.

Manicure tytanowy może być wykonany w stu procentach z produktów ekologicznych. Paznokcie pokryte tytanem wyglądają naturalnie, estetycznie, a efekt utrzymuje się do 4 tygodni. Minusem zapewne jest koszt, który zaczyna się od 120 złotych za jeden kolor. Warto jednak, korzystając z opcji szybka pożyczka, zafundować sobie manicure tytanowy, aby odżywić paznokcie, nadać im blasku i modnego wyglądu.

 

Który wybrać?

 

Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Biorąc pod uwagę naturalny wygląd, brak negatywnego wpływu na zdrowie, a także odżywcze walory stosowanych preparatów, lepszym pomysłem będzie manicure tytanowy. Mimo, iż jest nieco droższy, warto wybrać tę właśnie propozycję.

Dla pań, które chcą samodzielnie wykonać manicure w domu, oszczędzając nieco pieniędzy, dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowych zestawów. Kompletne oprzyrządowanie, wraz z lakierami i lampą UV w przypadku hybrydy, to jednorazowy wydatek rzędu kilkuset złotych. Szybka pożyczka pozwoli na zakup profesjonalnego zestawu, dzięki któremu w zaciszu domowym samodzielnie wykonamy profesjonalny manicure.

Manicure jest dziś koniecznością. Wybierając się do salonu kosmetycznego, warto wcześniej zdecydować się na rodzaj zabiegu, jakiemu chcemy się poddać. Dobrze jest korzystać z propozycji naturalnych, pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Nowoczesne rozwiązania finansowe np. szybka pożyczka, będą pomocne w sfinansowaniu kosztów konkretnego rodzaju manicure, a osobom uzdolnionym manualnie, pozwolą na zakup zestawu do samodzielnego zadbania o paznokcie.

Podziel się tym wpisem!