lakierowanie felg

Lakierowanie Felg Samochodowych – Kompletny Poradnik

Lakierowanie felg to jedna z tych drobnych napraw lakierniczych, która może wykonać dosłownie każdy. Nie oznacza to jednak, że możemy dokonać jej wszystkim. Dziś dowiemy się jak przeprowadzić szybkie, skuteczne i niezwykle proste lakierowanie felg samochodowych.

 

Czego potrzebujemy?

 

Odrobina zdolności manualnych, dobrej jakości produkty do lakierowania i pomieszczenie bez przeciągów wystarcza do wykonania solidnej roboty. Po krótce wymienimy teraz wszystkie produkty potrzebne do lakierowania felg:

– Sprężone powietrze do oczyszczenia felgi

Szpachlówka z aluminium w przypadku wykrycia ubytków

– Papier ścierny / włóknina o różnych granulacjach do usuwania ognisk rdzy

Taśma lakiernicza + folia ochronna

– Zmywacz do silikonu + zmywacz uniwersalny w spryskiwaczu

– Szmatka antystatyczna

– Podkład antykorozyjny

– Lakier do felg (spray lub mieszanka do pistoletu)

– Opcjonalnie lakier bezbarwny dla lepszego połysku

Ok mamy już cały zestaw. Lakierowanie przeprowadzamy w bezwietrznym pomieszczeniu o temperaturze około 20 stopni. Przed samym lakierowaniem warto jednak przeprowadzić dokładne oględziny felg. Duże ubytki lub korozje warto naprawić w warsztacie. W przeciwnym razie lakier położony na ogniskach rdzy doprowadzi do wypaczeń na feldze i cała praca + koszt materiałów idzie na marne.

 

Lakierowanie felg krok po kroku

 

 

Jeżeli przeprowadzone oględziny nie wykazują rantów czy wgnieceń możemy zabrać się do pracy. W przypadku wykrycia uszkodzeń kierujemy się do warsztatu w celu naprawy felg. Zaczynamy pracę:

Krok 1. Oczyszczanie felgi

Stężonym powietrzem czyścimy zabrudzenia i oczyszczamy wszystkie widoczne ogniska rdzy papierem ściernym / włókniną o różnych gradacjach. Pył powstały w trakcie ścierania zdmuchujemy sprężonym powietrzem i wypełniamy ubytki szpachlówką aluminiową. Warto wspomnieć, że aluminium jest metalem miękkim i nie należy pracować na nim tak jak na stali.

Po wypełnieniu ubytków matujemy szpachlę i przechodzimy do zabezpieczania elementu.

Krok 2. Zabezpieczenie Felgi

Przed naniesieniem podkładu i lakieru musimy dokładnie zabezpieczyć felgę. Odwracamy koło wewnętrzną stroną do góry i dokładnie zaklejamy wszystkie prześwity i inne miejsca których nie chcemy lakierować. Następnie przy pomocy folii ochronnej zakrywamy oponę i wycinamy otwór na felgę. Powstały otwór oklejamy dokładnie taśmą tak aby lakier nie pokrył gumowej powierzchni.

Gotową felgę pokrywamy zmywaczem do silikonów i dokładnie przecieramy szmatką antystatyczną w celu usunięcia zanieczyszczeń.

Krok 3. Lakierowanie

Na odtłuszczona powierzchnię nakładamy podkład antykorozyjny będący bazą dla naszego lakieru. W zależności od używanego produktu odczekujemy wymaganą chwilę i matujemy powierzchnię papierem ściernym lub włókniną. Zmatowiona powierzchnia winna być dokładnie oczyszczona strumieniem sprężonego powietrza i odtłuszczona.

Wybierając lakier do felg kierujemy się zawsze jakością a nie ceną. Nie ma nic gorszego niż marny lakier podatny na zadrapania i zacieki. Jeżeli mamy już odpowiedni lakier do felg nakładamy go w 2-3 warstwach na wcześniej przygotowana felgę w odstępach minimum 10 min między warstwami lub zgodnie z innymi wytycznymi producenta.

Po wyschnięciu ostatniej warstwy pozostaje nam opcjonalne pokrycie felgi warstwą lakieru bezbarwnego dla jeszcze lepszej ochrony i połysku. Zdecydowanie polecamy każdemu miłośnikowi błyszczących felg.

 

Czy to wszystko?

 

Poza dokładnym przygotowaniem i zabezpieczeniem felgi i wyborem odpowiedniego systemu lakierniczego nie ma tu nic trudnego. Do jeszcze prostszej i szybszej pracy przy lakierowaniu felg polecamy system lakierów New Car. Dzięki naszym lakierom samochodowym nie ma mowy o zaciekach czy wypaczeniach spowodowanych rozwojem rdzy. Nie wierzysz? Sprawdź!

NewCar Do czyszczenia felg lakierowanych

Na koniec chcemy dodać, iż Kuba Lakiery zajmuje się głównie wsparciem odbiorców lakieru na skale hurtową. Posiadamy gigantyczną bazę „know how” umożliwiającą skrócenie procesu produkcji i zwiększenie zysków naszych partnerów. Dostarczane przez nas systemy lakiernicze i usprawnienia procesu lakierowania zarobiły naszym klientom setki tysięcy złotych. Jesteś zainteresowany współpracą? Szukasz ekspertów od lakierowania na skale przemysłową? Skontaktuj się z nami!

Podziel się tym wpisem!

Zostaw komentarz