jak-odnowić-swój-samochód-po-zimie

Jak odnowić swój samochód po zimie?

Wiosna wreszcie nadchodzi! Coroczne nadejście wiosny zwiastuje nie tylko wzrost zieleni i topnienie resztek śniegu. Każdy właściciel auta musi sprostać tez odwiecznemu rytuałowi – odnowie swojego auta po zimie.

Zima może być trudna dla samochodów. Nadmiar wody, soli i brudu negatywnie odbijają się na kondycji lakieru, podwozia, kół i plastików. Nadejście wiosny to szansa na dopieszczenie auta i jego odnowę. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek dotyczących czyszczenia i pielęgnacji samochodu po zimie.

 

Weź udział w wiosennej procedurze czyszczenia auta

 

Dla osób, które są nadal przytłoczone zimowym spleenem prezentujemy pigułkę wiedzy pozwalającą na szybkie zregenerowanie kondycji auta po sezonie zimowym. Podstawowe kroki to:

– Wyciągnij myjkę ciśnieniową

– Wytrzepać zimę z dywaników

– Zadbać o stan szyb i lusterek

– Odnowić powłokę ochronną auta woskiem lub powłoką hydrofobową

Nie czekaj! Weź udział w wiosennej procedurze czyszczenia auta.

W trudnych miesiącach zimowych może być trudno znaleźć motywację, aby zabrać samochód do myjni, nie mówiąc już o posprzątaniu go na podjeździe. W rzeczywistości ilość myć naszych samochodów spada w zimie, wielu kierowców ciężko będzie przypomnieć sobie ostatni raz, kiedy ich silnik został oczyszczony. Bądź szczery, pamiętasz?

Czyszczenie nie powinno sprawiać zbyt wiele kłopotów, skoro nadejdą cieplejsze wiosenne dni i zalecamy czyszczenie auta przynajmniej raz na dwa tygodnie, a częściej, gdy pogoda jest zła. Gdy drogi są mokre po deszczu, ilość brudu, gruzu i soli zwiększa się, a to trzeba będzie usunąć JAK NAJSZYBCIEJ, aby zapobiec uszkodzeniu lakieru samochodu. Mycie samochodu raz na dwa tygodnie zatrzyma gromadzenie się brudu, zmniejszając ryzyko trwałego uszkodzenia powłoki lakierniczej.

 

Wyciągnij myjkę ciśnieniową

 

Bez regularnego mycia w miesiącach zimowych, sól drogowa może gromadzić się w samochodzie i ostatecznie powodować szereg problemów, w tym korozję. Na początku wiosny dużo zimowej soli przylgnie do elementów na podwoziu, co oznacza, że ​​można go przeoczyć, jeśli chodzi o płukanie samochodu. Pozostawione na częściach pod samochodem sól może szybko doprowadzić do rdzewienia – coś, co ostatecznie spowoduje cały szereg problemów mechanicznych i estetycznych.

NewCar Czysty Silnik

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się nagromadzonej soli i brudu, użyj myjki ciśnieniowej. Dzięki myjce wypłuczesz sól i zanieczyszczenia z podwozia i innych trudno dostępnych miejsc, takich jak nadkola, ościeżnice drzwi i miejsca pod zderzakami, maską i bagażnikiem. Używanie myjki ciśnieniowej nie zaszkodzi jakimkolwiek elementom pod samochodem, i powinno spłukać każdą sól, która utknęła w tych odkrytych zakamarkach podczas zimowych miesięcy. Jeśli nie, dobry szampon samochodowy i czysta gąbka będą działały cuda.

 

Wytrzep zimę z dywanów

 

W miesiącach zimowych zastanów się, ile razy ty i dzieci (nie wspominając o psie) wsiąkniecie do samochodu mokrymi, błotnistymi lub nawet śnieżnymi butami. Nawet jeśli masz dywaniki samochodowe i jesteś bardzo ostrożny, brud będzie przenikał do dywanów – pozostawiając po sobie plamy i nieprzyjemny zapach.

NewCar Czysta Tapicerka

Teraz, gdy nadejdą bardziej suche miesiące, warto je oczyścić. Zapewni to świeżości wnętrza i sprawi, że będzie on również pachniał lepiej. Aby szybko wyczyścić dywany, pozbądź się luźnego brudu za pomocą odkurzacza przed użyciem środków do czyszczenia dywaników i tapicerki. Jeśli jesteś posiadaczem odkurzacza z funkcją aktywnej piany to będziesz zaskoczony z efektu. Dzięki intensywnej formule czyszczącej i wyjątkowej główce szczoteczki do czyszczenia ten poręczny produkt zapewnia głębokie oczyszczenie, przywracając do życia fotele i fotele samochodowe – a czy to nie jest to, o czym wiosenne porządki chodzi?

 

Zadbaj o stan szyb i lusterek

 

Plamy, zabrudzenia i odciski palców na wewnętrznej i zewnętrznej stronie okien mogą nie wydawać się dużym problemem, ale gdy słońce zaatakuje je w wiosenny poranek, niebezpieczne oślepienie może mieć wpływ na zdolność bezpiecznego prowadzenia samochodu.

NewCar Czyste Szyby

Więc kiedy już skończysz z oknami i drzwiami w domu, dlaczego nie skorzystać z okazji, aby wyczyścić okna swojego samochodu? Przy użyciu NewCar Czyste Szyby i miękkiej ściereczki z mikrowłókien, delikatnie wytrzyj wewnętrzne i zewnętrzne szkło, aby usunąć rozmazy i zabrudzenia, które mogą powodować zamglenie szkła i problemy z widocznością. Obiecujemy, że wyniki będą wyglądać świetnie, a będziesz mógł cieszyć się bezpieczną, szczęśliwą jazdą przez całą wiosnę i lato – teraz po prostu módl się o słońce!

 

Odnów powłokę ochronną auta woskiem lub powłoką hydrofobową

 

Po usunięciu wszystkich śladów zimy z samochodu nadszedł czas na nałożenie świeżej warstwy wosku w celu ochrony lakieru. Wosk stanowi barierę ochronną dla twojego samochodu przed substancjami, takimi jak smoła i sól drogowa, a także sok z drzew, które mogą stać się prawdziwym problemem teraz, gdy drzewa zaczynają kwitnąć ponownie. Zalecamy nakładanie sierści co najmniej dwa razy w roku – raz na wiosnę i ponownie przed jesienią oraz w dowolnym czasie pomiędzy, kiedy jest to potrzebne. Sprawdź jaka jest różnica między woskiem a środkiem hydrofobowym.

NewCar Wosk na Mokro

Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś woskowany, nie jest to takie trudne i jest świetnym sposobem na ukończenie corocznego remontu samochodu. Zdobądź puszkę oryginalnego wosku i ściereczki z mikrofibry, a następnie nakładaj cienką warstwę na jeden element na raz (upewniając się, że jest czysty i suchy wcześniej). Następnie, zanim wosk wyschnie, wytrzyj go za pomocą drugiej miękkiej ściereczki lub irchy. I hej, presto, twój samochód jest nawoskowany i gotowy na wszystko, co nowego sezonu rzuca w swoją stronę, co oznacza, że nie będziesz musiał martwić się o robienie tego ponownie aż do jesieni.

Bez względu na porę roku, oferta pielęgnacyjna produktów Kuba Lakiery pomoże Ci lepiej dbać o samochód. Aby przejrzeć naszą linię produktów lub dowiedzieć się więcej o poszczególnych produktach, odwiedź nasz katalog kosmetyków samochodowych.

Podziel się tym wpisem!