farba do opon

Jaka farba do opon? – Koncentrat do malowania opon

Jednym z najbardziej cenionych produktów na pograniczu kosmetyków samochodowych i farb jest czarna farba do opon w formie koncentratu. Wystarczy już niewielka ilość tego preparatu aby odświeżyć wygląd mocno zużytych opon. Dodatkowo cały proces regeneracji opon przy użyciu farby jest niezwykle prosty i gwarantuje pożądany efekt.

Dziś dowiemy się jak skutecznie odnowić wygląd opon i przeprowadzić proces malowania.

 

Odnowiony wygląd opon – Jak działa farba do opon?

 

Dobrej jakości farby do opon są substancjami na bazie żywic rozpuszczalnych w wodzie. W odróżnieniu od popularnych czernideł dostępnych w supermarketach, farby takie jak deep black oferują zarówno długotrwałe krycie, łatwą aplikację jak i wysoką odporność na ścieranie koloru nawet w okresie zimy.

Ten preparat do opon ma na celu nie tylko barwienie starych opon ale i konserwację gumy tak aby służyła nam długie lata. Substancje żywiczne zawarte w farbie wnikają w strukturę opony, wypełniając każdą szczelinę a następnie szybko zasychają, tworząc solidną barierę i odnawiając wygląd czarnej opony.

Stosowanie żywicy w przeciwieństwie do tańszych substancji kryjących ma dodatkowy plus. Warstwa kryjąca nie pęka pod wpływem temperatury, tarcia i innych środków chemicznych.

Korzystanie z koncentratu to nie tylko wygodna ale i ekonomiczna metoda konserwacji opon. Właściciele warsztatów samochodowych i lakiernicy szukają oszczędności na każdym kroku a koncentrat znacznie redukuje koszt oferowania usługi regeneracji opon. Wystarczy wymieszać preparat z wodą w proporcji sugerowanej przez producenta (zazwyczaj 1:1) i nanieść otrzymaną mieszankę na oponę. Sam koncentrat może być przechowywany około 12 miesięcy w stałej temperaturze 20 stopni Celsjusza. Pozwala to na przeprowadzenie licznych usług renowacji opon.

Jak wygląda więc proces malowania opon? Sprawdźmy!

 

Malowanie opon – Jak stosować farbę do opon?

 

Osiągnięcie pięknej matowej czerni na używanej oponie nigdy nie było tak łatwe a sam efekt tak długotrwały. Wystarczy kilka prostych kroków aby na długo zapewnić Twoim oponom świeżą i trwałą czerń.

  1. Mieszanie koncentratu

Sam koncentrat nie jest rzeczą drogą. Cena litra farby wynosi niecałe 24 zł. Z litra koncentratu otrzymamy docelowo dwa litry farby gotowej do użytku. Wystarczy wymieszać odpowiednią ilość koncentratu w proporcji 1:1 z wodą. To ile farby będziemy potrzebowali na komplet opon zależy od ich wielkości oraz opisu producenta. Sprawdź naklejkę na opakowaniu produktu i dobierz odpowiednią ilość koncentratu do opony.

  1. Nakładanie farby na oponę

Proces nakładania farby do opon na bazie żywicy to praca, którą najlepiej wykona się przy użyciu metody natryskowej. W przypadku kiedy nie dysponujemy pistoletem natryskowym i całym dodatkowym osprzętem, mamy opcję na rozprowadzenie farby pędzlem lub wałkiem.

  1. Schnięcie opon

Przy zachowaniu stałej temperatury przynajmniej 20 stopni Celsjusza, proces schnięcia opony trwa około 30 minut. Nie jest to długi okres ale pamiętajmy, że szybkie schnięcie wymaga od nas szybkiej pracy przy malowaniu opon.

I to już wszystko. Proces malowania opon nie jest niczym specjalnie skomplikowanym. Najważniejsze jest tu wybranie wysokiej jakości koncentratu na bazie żywicy i postępowanie zgodnie z opisem producenta. Szukasz produktu który pozwoli na długotrwałą ochronę opon i przeprowadzenie szybkich prac przy ich malowaniu? Sprawdź farbę do opon Deep Black marki NewCar.

Farba do opon (koncentrat)

 

Podziel się tym wpisem!